Aktualności

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z najnowszymi aktualnościami. Publikowane są tutaj najciekawsze i najważniejsze zmiany prawne oraz wydarzenia z nimi związane. Znajdą tutaj Państwo również porady mogące pomoc w rozwiązaniu problemów prawnych z życia codziennego. Staramy się również odpowiadać na Państwa pytania i pojawiające się wątpliwości interpretacyjne dotyczące przepisów z obszaru uzyskaniu odszkodowania z tytułu wypadków drogowych, błędów medycznych, wypadków przy pracy jak również z zakresu prawa karnego, cywilnego, administracyjnego oraz handlowego

Aktualności:

Ważne informacje:

Postępowanie Karne

Postępowanie karne w sprawach z oskarżenia publicznego należy podzielić zasadniczo na dwa etapy, na postepowanie przygotowawcze oraz postępowanie sądowe (odmiennym jest tryb postępowanie prywatno-skargowego).

czytaj dalej

Jak ubiegać się o odszkodowanie?

Likwidacja szkód po kolizji lub wypadku komunikacyjnym.

Każdorazowo po wypadku lub kolizji należy poinformować zakład ubezpieczeń sprawcy. Sposób jest dowolny. Ubezpieczyciele umożliwiają kontakt telefoniczny, mailowy oraz przez dedykowane aplikacje.

czytaj dalej

Miałem wypadek komunikacyjny…

Liczba wypadków i kolizji na polskich drogach utrzymuje się na wysokim poziomie od kilku lat. Statystyki niestety nie są zadowalające. Najczęściej do wypadków komunikacyjnych dochodzi na prostych odcinkach jezdni, w obszarach zabudowanych, z powodu niedostosowania prędkości do warunków ruchu lub nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu. Winnym zdarzenia, aż w 86%, jest kierujący pojazdem.

czytaj dalej

KONTAKT

Kancelaria Adwokacka

Adwokat Rafał Dąbrowski

ul. Bohaterów Getta 2, lok. 5

08-110 Siedlce

Tel. 515 248 680

kancelaria@adwokatdabrowski-siedlce.pl